Závlahové systémy - HUNTER

Krásná a zdravá je pouze pravidelně zavlažovaná zahrada. Právě letní dny zanechávají na trávníku vypálená místa a výsadba trpí nedostatkem vody. Proto půdu nenechávejte nikdy zcela vyschnout. Pomůžeme vám optimálně a úsporně vyřešit závlahu zahrad pomocí inteligentního zavlažovacího systému - stačí nás kontaktovat!

Celý závlahový systém vám dodáme na klíč:

  • Navštívíme vás na pozemku, abychom si přeměřili vstupní informace potřebné k výpočtům.
  • Zpracujeme návrh přesně střižený dle rozměrů nebo projektu Vaší zahrady.
  • Nainstalujeme veškeré komponenty.
  • Závlahu Hunter zprovozníme a zaškolíme obsluhu.

Jak fungují závlahy zahrad?

Závlahovému systému předchází složitý proces provázený výpočty a kompletní tvorbou projektu. Správný výpočet při projektování závlahového systému se odvíjí od kapacity zdroje vody, podle kterého volíme vhodné čerpadlo dle požadavků na tlak a průtok. Z toho důvodu nedoporučujeme osazovat čerpadlo před vypracováním projektu. Pokud je již čerpadlo namontováno, musí být celý systém tomuto čerpadlu přizpůsoben. Obecně lze říci, že čím silnější zdroj vody, například silný pramen studny nebo potrubí městského rozvodu, tím nižší pořizovací náklady.

Řídicí jednotka umožňuje zavlažování větví v rozdílných časech přesně podle potřeb rostlin, travních koberců, užitkových záhonů nebo skleníků. Pro zamezení zavlažování během deštivého počasí je v každém systému zabudován dešťový senzor, který nám pomáhá šetřit vodu v době kdy není třeba zalévat.

Jednotka musí být řízena podle sezónních požadavků. Každé roční období poskytuje Vaší zahradě jiný úhrn srážek, z toho důvodu je závlaha přizpůsobována dle daných požadavků. Pro trávníkové porosty doporučujeme výsuvné zavlažovače, pro záhony výsadeb kapkové závlahy, které směrují závlahu přímo ke kořenům rostlin.

Se systémem rychlospojných ventilů bude voda rozvedena po celé zahradě

Pokud nechcete investovat do kompletní automatické závlahy nebo potřebujete zdroje vody v různých částech zahrady, je možné systém rozšířit o rozvod rychlospojných ventilů - hadici pak lze připojit jednoduše k některé ze zásuvek a voda je ihned k dispozici. Celý systém je trvale umístěn pod zemí a nehyzdí tak okolí vašeho domu množstvím hadic. Zabudovaný stop ventil pak zajistí přerušení dodávky vody ihned po odpojení hadice. Systém je vhodný například pro zalévání květinových záhonů a mobilní zeleně, umývání auta nebo sprchování.

Péče o závlahy zahrad je důležitá

Životnost kvalitních závlah HUNTER závisí vždy velkou měrou na jeho podzimním zazimování. Po skončení sezóny je nezbytné celý systém odvodnit. Vypustit vodu ze všech prvků systému samospádem je obvykle nemožné a spoléhat se v těchto případech jen na samovypouštěcí ventily se rozhodně nevyplatí.

Nejspolehlivějším, nejrozšířenějším a také nejjednodušším způsobem zazimování je tak profouknutí celého systému stlačeným vzduchem při použití kompresoru odpovídajícího typu a velikosti. Tímto způsobem lze velmi efektivně odstranit vodu ze všech míst systému, včetně elektromagnetických ventilů či postřikovačů se zpětnými ventily. Nenechte svou zahradu přes léto trpět, ušetřete si spoustu času a objednejte si závlahy zahrad Hunter.